Ile farby potrzebuję

Ile farby potrzebuję

Produkty dostępne w sieci sklepów Castorama B&Q

Nie ma nic gorszego niż znaleźć się w połowie dekorowania pomieszczenia i uświadomić sobie, że nie masz wystarczającej ilości farby.

Obliczając wcześniej, ile farby potrzebujesz, oszczędzisz sobie wiele czasu i wysiłku. 

Oto jak to zrobić.

 

1. Zmierz swoją powierzchnię, którą zamierzasz pomalować

Powinieneś zmierzyć maksymalną wysokość i szerokość twoich ścian, a następnie pomnożyć te dwie wartości przez siebie, aby uzyskać całkowitą liczbę metrów kwadratowych.

 

2. Pamiętaj o oknach i drzwiach

Oczywiście Twoje okna i drzwi w Twoim pomieszczeniu również zajmują miejsce, dlatego musisz je uwzględnić w obliczeniach. Zmierz je, pomnóż wysokość i szerokość przez siebie, aby otrzymać metr kwadratowy, a następnie odejmij tę wartość od całkowitego metrażu.

 

3. Ile warstw potrzebujesz?

To ile farby potrzebujesz, zależy również od liczby warstw, których użyjesz. Zalecamy użycie dwóch warstw naszej farby Valspar Premium Ściany&Sufity, aby uzyskać piękny, głęboki kolor. Pomnóż więc liczbę metrów kwadratowych razy dwa.

 

4. Jeszcze trochę matematyki

Na koniec weź swoją całkowitą liczbę metrów kwadratowych i zestaw ją z przelicznikiem zużycia wskazanym na opakowaniu farby. W przypadku farb Valspar jest to 10m2 z 1L farby.

Zrób to wszystko i voila!

Masz już ilość farby, która będzie Ci potrzebna do ukończenia dekoracji. Nie zapomnij uwzględnić pewnej ilości farby na ewentualne poprawki lub działania podejmowane „na wszelki wypadek”.

 

5. Lub alternatywnie...

Jeśli podobnie jak my jesteś zwolennikiem rzetelnej kalkulacji - skorzystaj z naszego kalkulatora zapotrzebowania na farbę, który znajduje się poniżej, aby w kilka sekund uzyskać dokładną liczbę potrzebnych litrów farby. Wystarczy, że zmierzysz szerokość i wysokość swoich ścian, a my zajmiemy się resztą.